O nás

Montessori výuka má na naší škole dlouhou tradici. První třídy s montessori prvky vznikaly již v roce 2003. Od té doby prošla naše škola velkým vývojem a rozkvětem. Původní homogenní třídy byly přeměněny na trojročí, v roce 2020 byl otevřen druhý stupeň a vznikla tak základní škola s montessori programem od 1. do 9. ročníku. Kapacita školy se postupně navyšovala a od školního roku 2023/24 máme konečný počet 12 tříd. Končí poslední homogenní třída 5.C. 

 

Nyní máme stabilní tým bezmála 50 pedagogických pracovníků, kteří se se zápalem rozvíjejí ve svých pedagogických kompetencích. 

 

Jsme státní škola a provoz je finančně zajištěn rozpočtem zřizovatele. Rodiče dětí tříd montessori přispívají prostřednictvím spolku Montessori Dlouhý lán, z.s. na pomůcky, pracovní materiály, platy odborníků a další vzdělávání učitelů. Rodiče jsou dobrovolně jeho členy od 1. do 9. třídy docházky dítěte. Informace ohledně spolupráce rodičů a aktuálním příspěvku naleznete na webových stránkách spolku: https://montessoridlouhylan.cz/. 

ZŠ a MŠ Praha 6

Na Dlouhém lánu 43

skola@zsdlouhylan.cz
235 354 368